Симонова
Марія
Власна думка
«Бути онлайн - це не розвага»
2020 - рік, нові мрії, бажання та сподівання, передчуття казки на цілий рік. Березень місяць розвіяв усі плани людства! Пандемія - вибухові новини, паніка, колись дружелюбна нація, розпочала гру в «Ізоляцію», «Залишайся вдома» і почалося інше життя - життя в онлайн.
Мене звати Марія Симонова і мені дванадцять років. Пандемія змінила і моє життя... Ми, учні, завжди запитуємо себе: «Яке на нашу думку, ідеальне навчання?» Адже сьогодні існує безліч форм навчань. Інколи , це призводить до парадокса: коли ми у школі нам хочеться навчатися вдома, за допомогою ґаджетів та інших online - інструментів, а коли ми вдома - нам не вистачає спілкування з нашими друзями та вчителями!
Будучи представницею Медіа Центру зоряний TV, я вирішила поговорити на цю тему з своїм викладачем та наставником, Варфоломєєва Ілона Олегівна, вона підтримує нас в усіх наших починаннях та допомагає адаптуватися під час карантину, вона лідер та друг нашого класу.
- Як відомо, зараз в освіті співіснує два покоління «Y» та «Z», якому поколінню легше адаптуватися до новітньої онлайн освіти?
- Звичайно легше адаптуватися до новітньої онлайн освіти поколінню «Z». Оскільки, вони зростають у світі, де інформаційні потенціали неосяжні. Для них це все не нове. Вони швидко переходять з однієї сторінки в соціальних мережах на іншу, заходять за посиланнями, читають інформацію поверхнево, не зосереджуються на змісті. Але покоління «Z» потребує ігрової форми навчання, їх потрібно частіше мотивувати – «лайками» заохоченнями або нагородами.
- Сучасна школа, спонукає до розвитку критичного та креативного мислення, взаємодію з людьми, вміння формувати власну думку та приймати самостійно рішення. Онлайн навчання може допомогти нам у цих напрямках?
- Безперечно. Онлайн навчання потребує самостійного опрацювання інформації або оптимального розподілу ресурсів за допомогою викладача - дедлайнів. Якщо одним комп’ютером користуються декілька осіб, то потрібно домовитися і зробити так, щоб усім було зручно працювати та навчатися.
Але, ми маємо також пам’ятати, що є багато інших технологічних моментів, які пов’язані з тим, в яких умовах знаходяться діти – у багатьох просто немає інтернет - зв’язку, а у декого - ТЗ (технічних засобів) .
- Які ви бачите перспективи для педагогів в Онлайн Світі?
- Радує те, що багато викладачів віднайшли в собі віру і розпочали роботу з дітьми, встановили зв’язок з учнями, а далі почали, як і більшість людей працювати дистанційно, вибудовувати навчання online.
Мені дуже подобається вислів: «У світі, який змінюється щодня, навчитися постійно вчитися – найактуальніша навичка». В Онлайн Світі перспективи - БЕЗМЕЖНІ!
- Нам відомо багато SMART - технологій які широко використовують у школах, а які програмні засоби ви використовуєте для дистанційного навчання з учнями?
- Я віддаю перевагу Viber, Google Class, Zoom. Використовую безліч онлайн-сервісів. Наприклад, naurok.com.
- Молодша школа, навчається за новою освітньою програмою,чи вдається їм адаптуватися до навчання на карантині?
- Моє враження, стосовно адаптування молодших школярів до навчання на карантині, вони були адаптовані раніше за нас, вчителів. Для них немає нічого не звичного. Робота з ґаджетами – одне задоволення. Сумують тільки за «живим» спілкуванням з друзями, однокласниками, вчителькою.
Скоріше, важко адаптація проходить у батьків…
- Свято останнього дзвоника завжди було значною подією для педагогів та дітей. Як ми можемо підтримати учнів та випускників шкіл, адже для них цього року останнього дзвоника не буде? Яке Ваше ставлення до цього?
- Найголовніше - здоров’я.
Підтримати ми можемо учнів та випускників шкіл, створивши марафон у соціальних мережах.
Отже - нині все більше людей які працюють та отримують знання дистанційно, в online - режимі. З часом тенденція буде тільки рости. Адже, сьогодні в такий нелегкий час - пандемії, ми будемо виводити нашу країну з кризи, навчатися, подорожувати - online, спілкуватися з друзями та просто насолоджуватися життям. Тож будьмо online, бо це не тільки - «розвага», а й життя...